Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пообіцяв прем'єру Великої Британії Борису Джонсону велику торговельну угоду: вона можлива після того, як Британія остаточно залишить Європейський союз.

Таку пропозицію американський лідер зробив під час зустрічі з очільником британського уряду на саміті «Великої сімки» у французькому Біаріцці, повідомляє агентство Reuters.

Напередодні двосторонньої зустрічі із Джонсоном, присвяченої питанням торгівлі, Трамп наголосив, що членство Великої Британії в Євросоюзі було перешкодою для встановлення раніше більш тісних торговельних зв'язків зі США. 

«Ми маємо намір укласти дуже значну торговельну угоду — більшу, аніж ми будь-коли мали із Великою Британією. Незабаром для цього не буде жодних перепон, не буде якоря, який тягнутиме ї на дно, а це те, що вона до цього мала. У нас будуть хороші торговельні перемовини і йтиметься про великі цифри», — заявив президент США. Він також додав, що вважає Бориса Джонсона саме тим прем’єр-міністром, який зможе вивести Британію з ЄС. 

Джонсон у відповідь зазначив, що «торговельні перемовини зі Штатами будуть жорсткими», але й зараз для британського бізнесу є величезні можливості на американсьокму ринку. 

Крім того упродовж двосторонньої зустрічі Трамп та Джонсон обговорили питання глобальної безпеки, зокрема загрозу Ірану свободі судноплавства у Перській затоці, протести у Гонконгу, технології 5G, китайську компанію Huawei і нестабільність у Лівії. Про це йдеться у повідомленні Білого дому.

Також очікується, що прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час саміту «Великої сімки» (G7) повідомить, що розмір відступних через Brexit без угоди складе не 39 млрд фунтів стерлінгів ($ 48 млрд), а 9 млрд фунтів стерлінгів ($ 11 млрд). Як повідомляє Mail on Sunday, ця сума може бути скорочена навіть більше — до 7 млрд фунтів стерлінгів ($ 8,6 млрд).

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року. Втім, досі не відомо, на яких саме умовах він відбудеться. Чинний прем’єр Борис Джонсон наполягає на виході з ЄС не пізніше зазначеної дати, навіть якщо не вдасться досягти угоди.

Поділитись: