У п'ятницю, 13 жовтня, під посольством України в Будапешті відбувається акція, учасники якої вимагають «самовизначення для Закарпаття».

У п'ятницю, 13 жовтня, під посольством України в Будапешті відбувається акція, учасники якої вимагають «самовизначення для Закарпаття».

Про це у Facebook повідомила посол України в Угорщині Любов Непоп.

«І от сьогодні. П’ятниця 13. Не знаю, чи організатори вибрали саме цей день випадково.  Акція під Посольством України в Будапешті, протест проти якої висловило МЗС України», — повідомила Непоп.

Учасники акції, за її словами, виступають за «самовизначення Закарпаття і свободу русинським, польським, болгарським, румунським, вірменським національним громадам, які проживають на території України».

11 жовтня Україна направила ноту протесту Угорщині через запланову акцію «Самовизначення для Закарпаття».

Нагадаємо, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що 16 жовтня на нараді голів МЗС країн-членів Європейського союзу в Люксембурзі ініціює перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Міністерство закордонних справ України зі здивуванням сприйняло цю заяву, та наголосило, що «рішення стосовно України не можуть ухвалюватися без України, яка платить надзвичайно високу ціну за своє місце в Європі».

Цьому передувало 28 вересня, коли в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: