Росіянин Вадим Красіков, який підозрюється в убивстві громадянина Грузії та етнічного чеченця Зелімхана Хангошвілі в центрі Берліна, пов’язаний із управлінням «В» Центру спеціального призначення Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії.

Про це йдеться в розслідуванні російської «Новой газеты».

Так, чоловік на ім’я Вадим Красіков був одним із трьох причетних до вбивства бізнесмена Юрія Козлова в місті Костомукша на північному заході російської Республіки Карелія в 2007 році.

Пізніше з’ясувалося, що двоє інших співучасників злочину — Володимир Ф. та Олег І. — на момент убивства були дійсними співробітниками ФСБ, а саме управління «В». Воно забезпечує контртерористичну й протидиверсійну захищеність особливо важливих об’єктів, а також залучене в бойові контртерористичні операції в Північному Кавказі.

«Попередник» управління «В» — група «Вимпел» — була створена в 1981 році в межах Першого головного управління Комітету державної безпеки (КДБ) СРСР. Її завданням було проведення нелегальних бойових операцій за кордоном.

Зазначається, що Володимира Ф. і Олега І. вдалося затримати у справі про вбивство Юрія Козлова тільки після їхнього виходу на пенсію.

Брат загиблого бізнесмена Олександр Козлов повідомив «Новой газете», що слідчі начебто встановили належність одного з речових доказів, знайдених на місці вбивства, Вадиму Красікову. Утім результати експертизи так і не було оприлюднено, а на момент суду над Володимиром Ф. та Олегом І. Красіков уже перебував у міжнародному розшуку — через підозру у вбивстві іншого бізнесмена, Альберта Назарова.

Нагадаємо, йдеться про вбивство в центрі Берліна громадянина Грузії та етнічного чеченця Зелімхана Хангошвілі, яке сталося 23 серпня. Пізніше поліція затримала 49-річного росіянина, причетного до вбивства. Німецькі журналісти припускають, що вбивство Хангошвілі пов’язане з російськими спецслужбами. 

За даними спільного розслідування The Insider, Bellingcat, Der Spiegel і Центру «Досьє», затриманий за підозрою у вбивстві Хангошвілі — це Вадим Миколайович Красіков, народжений 10 серпня 1965 року. У нього був закордонний паспорт на ім’я «Вадима Андрійовича Соколова» 20 серпня 1970 року народження — при цьому в жодній базі, включно з базою російських паспортів, людини з такими даними не існує. Адреса в Санкт-Петербурзі, яку «Соколов» вказував під час подання документів на візу для в’їзду до Франції, теж виявилася несправжньою.

4 грудня вбивством Зелімхана Хангошвілі почала займатися Федеральна прокуратура Німеччини — такі справи входять до її компетенції, якщо є підозри, що до них причетні спецслужби іншої держави.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile