У п'ятницю, 23 серпня у центрі Берліна трьома пострілами із пістолета вбили учасника другої чеченської кампанії, 40-річного громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі. Німецькі журналісти припускають, що до вбивства причетні російські спецслужби.

До такого висновку прийшли журналісти Der Spiegel, Bellingcat і The Insider, відзначає видання Deutsche Welle.

Німецькі журналісти пишуть, що Хангошвілі (Торніке Кавтарашвілі) також ймовірно був радником грузинських і українських силовиків. У РФ він оголошений у розшук за звинуваченням у тероризмі.

За підозрою у вбивстві німецькі правоохоронці затримали 49-річного чоловіка з російським паспортом. У заявці на отримання шенгенської візи, за даними ЗМІ, ймовірний злочинець назвав себе Вадимом Андрійовичем Соколовим. У графі про дату народження він вказав серпень 1970 року народження, місто: Іркутськ. В якості місця реєстрації підозрюваний вказав адресу в Санкт-Петербурзі. Однак журналісти з'ясували, що за цією адресою така людина не закріплена, і взагалі його немає в жодній російській базі даних.

Автори розслідування вважають, що російська влада причетна до фальсифікації із паспортом. Документ виданий за 11 днів до подачі заявки на візу, в ньому не містилися біометричні дані, хоча РФ видає такі паспорти із 2009 року.

Версія про замовний характер вбивства Хангошвілі, за даними декількох джерел, є для німецьких слідчих основною.

Як зазначає Spiegel, уряд Німеччини уважно спостерігає за цим розслідуванням, бо є всі підстави вважати, що йдеться про замовне вбивство, а замовники ймовірно з Росії, як і в низці подібних випадків, зокрема з отруєнням Скрипалів у Великій Британії.

Брат загиблого Зураб Хангошвілі заявив у інтерв’ю благодійній чеченській організації «Вайфонд», що замовником убивства є ФСБ Росії.

У МЗС РФ спростовують причетність російської влади до вбивства Хангошвілі.

Поділитись: