Олексій Левін, якого підозрюють в організації нападу на радницю міськголови Херсона Катерину Гандзюк, 17 серпня 2018 року зустрічався з підозрюваними Ігорем Павловським і Сергієм Торбіним, які нині перебувають під вартою. Про це заявив адвокат Левіна Михайло Величко під час прес-конференції у Києві, передає «Слідство.Інфо».

За словами адвоката, Левін не заперечує своєї присутності біля дому за місцем проживання Павловського, куди він приїхав 17 серпня 2018 року, в день, коли затримали Торбіна і ще одного фігуранта у цій справі. Величко додав, що того дня Левін був біля будинку Павловського вперше й востаннє. Водночас Левін наполягає, що йому не було відомо про можливі плани низки осіб, пов’язаних з обговоренням, організацією, підготовкою та здійсненням нападу на Катерину Гандзюк.

Адвокат також заявив, що йому відомо про що говорили його підзахисний з іншими фігурантами справи Гандзюк, однак наразі вважає передчасним публічно говорити про це.

«Скажу тільки, що суть розмови не стосувалася подій, що сталися 31 липня 2018 року та їхніх наслідків. Іншими словами: один з учасників цієї розмови озвучив прохання без пояснень причин її виникнення, і на цьому співрозмовники попрощалися», — зазначив Величко.

4 грудня 2018 року стало відомо, що у справі вбивства Гандзюк оголосили ще одну підозру. Сьомим підозрюваним є громадянин на прізвище Левін За версією слідства, саме Левін був ключовою фігурою в організації нападу на Гандзюк. За словами генпрокурора, Левін виїхав з України в день, коли поліція затримала перших підозрюваних у справі. У грудні 2018 його оголосили в розшук. За словами адвоката, Левін поїхав з України 19 серпня з особистих причин, зокрема, йдеться про лікування за кордоном. Адвокат додав, що йому не відомо, де тепер перебуває його підзахисний.

28 січня батько Катерини Гандзюк під ТСК заявив, що очільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв та голови обласної ради Владислав Мангер тісно співпрацюють з підозрюваним в організації вбивства Олексієм Левіним.

Раніше Луценко заявив, що вже знає прізвище замовника вбивства Гандзюк.

31 липня 2018 року у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: