УКРАЇНА

Підприємці та населення зменшили обсяги депозитів у банках на 4,1%

12 вересня, 2018 17:02
УКРАЇНА/Підприємці та населення зменшили обсяги депозитів у банках на 4,1%
Зберегти
Вигляд
У серпні 2018 року обсяги депозитів в українських банках скоротилися на 4,1% до 494,5 мільярдів гривень.

У серпні 2018 року обсяги депозитів в українських банках скоротилися на 4,1% до 494,5 мільярдів гривень.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Національного банку України.

Найбільше скоротились заощадження українських підприємств на гривневих рахунках — на 6,7%. Таке різке падіння заощаджень бізнесу у Національному банку пояснюють настанням періоду сплати податків та інших платежів до бюджету.

В той же час, гривневі вклади населення скоротилися на 1,3%, зокрема через негативні очікування щодо майбутнього курсу гривні.

В той же час, через падіння вартості гривні та зростання курсу долара, валютні вклади населення та  бізнесу у серпні зросли на 2,2% та 2,1% відповідно.

Напередодні японська фінансова компанія Nomura віднесла Україну до переліку країн, ризик настання валютної кризи у яких є найвищим.

Також у НБУ повідомили про зростання зовнішніх ризиків для стабільності гривні.

Нагадаємо, що з 7 вересня облікова ставка в Україні зросла до 18%.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Раніше зазначалось, що протягом серпня міжнародні валютні резервиНаціонального банку зменшились на більш ніж півмільярда доларів через підтримку курсу гривні.

Напередодні зазначалось, що міжнародні валютні резерви України за липень зменшились на 300 мільйонів доларів, а платіжний баланс став дефіцитним на 170 мільйонів доларів.

Більше про:
# депозити
# банки
Пов`язані новини