Підтоплення в Краматорську, обвинувачення Трампу та зізнання Клінтона: головні новини за ніч проти 5 квітня

Близько 260 домовлодінь було підтоплено у Краматорську через частково зруйнований водоскидний шлюз
Близько 260 домовлодінь було підтоплено у Краматорську через частково зруйнований водоскидний шлюзFacebook / Павло Кириленко, Донецька обласна військова адміністрація

У Краматорській громаді із зони підтоплення евакуювали 17 людей, зокрема двох дітей; колишній президент США Дональд Трамп відреагував на обвинувачення; а інший американський експрезидент — Білл Клінтон шкодує про те, що переконав Україну відмовитися від ядерної зброї. Зібрали головні новини за ніч проти 5 квітня.

Краматорськ підтопило

У Краматорську внаслідок прориву шлюзу через танення снігу близько 260 будинків на 30 вулицях підтоплено. Станом на вечір 4 квітня всі евакуаційні роботи завершено, ніхто не постраждав.

Пес на підтопленій вулиці села Городещине в Краматорській громадіFacebook / Головне управління ДСНС України у Донецькій області

У ДСНС розповіли, що врятували 3 людей, ще 14 осіб були евакуйовані, з них 2 дітей.

Трамп реагує на обвинувачення

Колишній президент Сполучених Штатів Дональд Трамп 4 квітня заслухав обвинувачення Великого суду присяжних Мангеттену.

Однак він не погодився з жодним із 34 пунктів. Зокрема, він відкинув звинувачення в тому, що причетний до приховування фінансових платежів, здійснених під час президентської кампанії 2016 року, з метою замовчування інформації про його позашлюбні сексуальні стосунки.

Після засідання суду, не зробивши жодних заяв, Трамп сів в автомобіль та поїхав до аеропорту.

А вже у своїй резиденції Мар-а-Лаго у Флориді він виступив перед прихильниками.

Трамп заявив, що «ніколи не думав, що щось подібне може статися в Америці», а єдиний злочин, який він скоїв, — це те, що він «безстрашно захищав націю від тих, хто прагне її знищити».

Клінтон відчуває провину через ядерну зброю

Колишній президент США Білл Клінтон висловив жаль щодо своєї ролі в переконанні України відмовитися від ядерної зброї в 1994 році. Він припустив, що росія не вторглася б до України, якби Київ усе ще мав засоби ядерного стримування.

«Я відчуваю особисту причетність, тому що змусив їх [українців] погодитися відмовитися від ядерної зброї. І ніхто з них не вірить, що росія пішла б на це [напад на Україну], якби в України все ще була їхня зброя», — заявив він.

Інші новини за ніч:

  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на заяву російської омбудсменки про затримання російськими силовиками на кордоні з Білоруссю підлітка, депортованого з Маріуполя до рф. Він каже, що хлопець самостійно намагався повернутися до України.
  • росіяни 4 квітня обстріляли ракетами, артилерією та реактивними системами залпового вогню «Град» населені пункти півночі Донецької області. Внаслідок обстрілів загинули 6 людей, ще 7 зазнали поранень.
  • У Чернігові Українська православна церква московського патріархату повернула до Свято-Троїцького собору мощі трьох святих. Цього через обласну військову адміністрацію, поліцію та СБУ домагався національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній».
  • У Латвії співробітники Служби державної безпеки (VDD) затримали учасника ініціативи «Нічна варта», яка виступає проти демонтажу радянських пам’ятників.
  • Президент України Володимир Зеленський звернувся до парламенту Чилі з закликом підтримати рішення Міжнародного кримінального суду про арешт російського президента володимира путіна.