Підтримка Зеленського впала майже на 3%, але на виборах президента він все одно переміг би — опитування

Якби вибори президента відбувалися у жовтні 2021 року, Володимир Зеленський переміг би із підтримкою у 24,7%. Однак за останні чотири місяці підтримка президента зменшилась на 2,6%.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке проводили 15-18 жовтня.
На другому місці у рейтингу — Петро Порошенко. За нього проголосували б 15,6% людей, які визначилися з вибором. На третьому місці — Юлія Тимошенко (12,2%), а далі йдеться Юрій Бойко (9,4%), Ігор Смешко (7,8%) та Дмитро Разумков (7,1%).
Для порівняння на початку червня 2021 року за Зеленського були готові проголосувати 27,3% людей, які визначилися з вибором, а за Порошенка — 14,6%.
Соціолог Антон Грушецький зазначив, що спостерігається тенденція зменшення підтримки нинішнього президента, причини цього можуть бути різними й потребують аналізу.
«Утім, можна припускати про певне вичерпання потенціалу рішень РНБО (з точки зору утримання підтримки), і водночас негативний вплив окремих політичних подій («Вагнергейт», Pandora Papers, відставка Дмитра Разумкова) разом з економічними питаннями (обговорення комунальних тарифів)», — зазначив Грушецький.
Розслідування про офшори
В українців також запитали про міжнародне розслідування Pandora Papers. 61,7% респондентів знають про розслідування, хоча лише 13,8% із них кажуть, що достатньо добре поінформовані. 47,9% відповіли, що щось чули про Pandora Papers, але не знають деталей.
77,1% опитаних вважають неприпустимим, щоб найвищі посадовці в державі та провідні політики володіли офшорами за кордоном. Вважають, що у цього немає нічого поганого — 15,6%.
Водночас незалежно від того, чи знали респонденти про розслідування, 56,9% українців вірять, що Зеленський та його бізнес-партнери володіють офшорами, а олігарх Ігор Коломойський нібито виводив кошти «ПриватБанку», зокрема через «95 квартал». Не вірять у це — 22,6% респондентів.
Детальніше про опитування
1200 респондентів з усіх регіонів (крім тимчасово окупованих територій) опитали методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів.
Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 12%, 1,4% — для показників, близьких до 5%.
- Поділитися: