Життя / Соціальний захист

Підвищення цін на газ для населення залишається однією з умов МВФ — Мінфін

Інтерфакс-Україна
Життя/Соціальний захист/Підвищення цін на газ для населення залишається однією з умов МВФ — Мінфін
Зберегти
Вигляд
За словами міністерки фінансів України Оксани Маркарової, у Міжнародному валютному фонді очікують, що Україна дотримуватиметься своїх зобов’язань щодо доведення цін на газ для населення до ринкового рівня.

Про це Маркарова повідомила в інтерв’ю журналістам «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, ціни на газ мають зростати відповідно до затвердженого урядом графіку: 1 травня 2019 року — зрости до 9850 гривень за тисячу кубометрів, а з 1 січня 2020 року — до 12300 гривень за тисячу кубометрів.

«Крім цього, у технічному меморандумі будуть показники по виконанню бюджету, по держборгу — вони будуть моніторитися щоквартально», — додала Маркарова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

Нагадаємо, що на засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Відтак, з 1 листопада вартість газу для населення складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Загалом, ціни на газ для населення зростатимуть у три етапи та з 2020 року підвищаться до 12,3 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Також повідомлялось, що тарифи на опалення мають зрости з 1 грудня або 1 січня, залежно від того, як швидко їх перерахує НКРЕКП та місцеві органи влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Пов`язані новини