У Міністерстві фінансів України підрахували, що від початку року бюджет недоотримав 9 мільярдів гривень надходжень через те, що попередній парламент під час ухвалення бюджету на 2019 рік звільнив імпорт на ввезення обладнання для «зелених» електростанцій від податків.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова під час години запитань до уряду у Верховній Раді 20 грудня.

«У грудні 2018 року було внесено поправку, яка надала пільгу, не враховану у бюджеті, на ввезення обладнання для альтернативної енергетики. Ми вже бачимо зараз, що ця пільга коштувала нам 9 мільярдів гривень», — повідомила Маркарова.

Міністерка зазначила, що запровадження цих пільг для «зелених» електростанцій вплинуло на недовиконання бюджету на 2019 рік. Також на нього вплинув низький курс валют, через який до бюджету надходить менше податку на додану вартість з імпорту.

Раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Водночас протягом 2019 року низка великих компаній реалізовували в Україні великі проєкти з будівництва сонячних та вітрових електростанцій.

Напередодні норвезька та китайська компанії анонсували початок будівництва найбільшої вітроелектростанції у Європі на Запоріжжі, а компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова запустила другу за величиною сонячну електростанцію у Європі. Її збудували у Дніпропетровській області.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile