Пілот Boeing 737 Max повідомляв про проблеми в управлінні перед авіакатастрофою в Ефіопії
Пілот літака авіакомпанії Ethiopian Airlines, який зазнав аварії в Ефіопії, повідомляв про проблеми в управлінні літаком і хотів повернутися в аеропорту Аддіс—Абеби, пише CBC News.
Асрат Бегашо, представник компанії Ethiopian Airlines, зазначив, що пілот повідомив про проблеми управління польотом (відмінні від зовнішніх факторів, таких як птахи) і попросив дозволу повернутися назад до Аддіс-Абеби.
«Насправді йому дозволили повернути назад», — сказав представник авіакомпанії.
Крім того, генеральний директор авіакомпанії заявив, що пілот надсилав сигнал тривоги, але не надав додаткових деталей.
Чиновники також заявили, що знадобиться кілька тижнів, щоб ідентифікувати всіх жертв авіакатастрофи, використовуючи стоматологічне або ДНК-тестування, оскільки від тіл залишилися лише обгорілі фрагменти.
В авіакомпанії додали, що чорну скриньку (цифрові реєстратори даних про політ), а також диктофон кабіни літака, який зазнав аварії, відправлять в Німеччину, представники Німеччини ж цю інформацію заперечують.
13 березня Державіаслужба України видала рішення з безпеки польотів щодо призупинення експлуатації літаків Boeing 737-8 Max після того, як пасажирський літак такої моделі розбився, рухаючись з Ефіопії.
12 березня Німеччина, Ірландія та Франція закрили свій повітряний простір для літаків Boeing 737 Max 8 після нещодавньої авіакатастрофи в літака цієї моделі в Ефіопії.
Після аварії понад 25 авіакомпаній призупинили використання літаків Boeing цієї моделі. Це, зокрема, авіакомпанії Ефіопії, Індонезії, Китаю, Австралії, Сінгапуру, Малайзії, Оману, Південної Кореї, Британії та Норвегії.Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) також заборонило експлуатацію літаків цієї моделі. США також призупинили всі польоти Boeing 737 Max.
Нагадаємо, зранку 10 березня пасажирський літак авіакомпанії Ethiopian Airlines зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі. Пізніше стало відомо, що усі, хто був на борту, загинули. За попередніми даними, українців на борту літака не було. Після аварії літака Boeing, акції компанії різко подешевшали. Станом на 11 березня компанія Boeing втратила понад 11% своєї вартості після падіння літака в Ефіопії.
Це друга аварія літака моделі Boeing 737 Max 8 за минулих 5 місяців. У жовтні 2018 вІндонезії розбився пасажирський літак зі 188 людьми на борту. За кілька хвилин після зльоту він втратив зв’язок з диспетчерами та впав у море.
Оскільки обидві аварії сталися на етапі зльоту, вони мають певний ступінь подібності.
- Поділитися: