Світ

Після затяжної кризи уряд Каталонії розпочав роботу

2 червня, 2018 20:06
Світ/Після затяжної кризи уряд Каталонії розпочав роботу
Зберегти
Вигляд
lead
Новий уряд Каталонії приніс присягу 2 червня. У той же день в Іспанії соціаліст Педро Санчес вступив у посаду прем’єра. Таким чином, завершився період прямого управління Мадрида автономією, який тривав від жовтня минулого року.

У суботу, 2 червня, новий уряд Каталонії приніс присягу. У той же день в Іспанії соціаліст Педро Санчес вступив у посаду прем’єра. Таким чином, завершився період прямого управління Мадрида автономією, який тривав від жовтня 2017 року.

Про це повідомляє Reuters.

Очільником нового женералітету (уряду — ред.) став Кім Торра, союзник свого попередника Карлеса Пучдемона, який нині очікує на рішення німецького суду щодо його екстрадиції в Іспанію. 

Торра — 55-річний політик, який «очолював страхову компанію, керував видавництвом, яке публікувало роботи каталонських журналістів та літераторів.

Водночас новий очільник каталонського уряду заявив, що буде продовжувати політику, спрямовану на здобуття незалежності.

«Цей уряд активно налаштований на рух у напрямку незалежності регіону у формі республіки», — сказав він.

Зазначається, що до нового уряду увійшло вісім чоловіків та шість жінок. Серед них — Ельза Артаді, колишня радниця Пучдемона, яка замінила на посаді речника уряду Жорді Турула. Він та ще троє колишніх членів кабінету нині перебувають під арештом за звинуваченнями у бунті та неправомірному використанні коштів.

Reuters зазначає, що оновлення в урядах Іспанії та її автономного регіону може розпочати нову сторінку у відносинах між Мадридом та Барселоною. 

Торра і прем'єр Іспанії Санчес заявили про готовність до переговорів. Щоправда, політики мають різні погляди на долю Каталонії: перший є прихильником незалежності, а другий — виступає проти такого кроку.

Також Санчес пообіцяв «відбудувати мости» з Каталонією, однак не уточнив, яким саме чином.

Нагадаємо, 1 червня центральна влада Іспанії затвердила новий склад уряду Каталонії без політиків, які втекли за кордон або перебувають у в’язницях.

19 травня Торра включив до складу адміністрації очільників регіону політиків, які виступали за незалежність регіону і наразі перебувають під арештом або залишили країну.

Мадрид відмовився затверджувати цей уряд.

14 травня каталонський парламент обрав члена коаліції «Разом за Каталонію» Кіма Торру прем’єр-міністром автономії.

Торра виступає за незалежність Каталонії від Іспанії. Також він зазначив, що «вважає законним прем’єр-міністром» автономії колишнього каталонського лідера Карлеса Пучдемона.

Сам Пучдемон заявляв, що не претендуватиме на посаду очільника каталонського уряду і запропонував кандидатуру Торри.

25 березня колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона затримали у Німеччині під час перетину кордону з Данією на шляху до Бельгії.

Того ж дня у Барселоні сотні людей вийшли на протест проти затримання екс-лідера Каталонії Пучдемона.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Пов`язані новини