Телескоп «Аресібо» після аварії
Фото:

Університет Центральної Флориди

США вирішило закрити Аресібську обсерваторію у джунглях Пуерто-Рико після двох аварійних ситуацій.

Про це повідомляє BBC.

Телескоп «Аресібо» складається з рефлекторної тарілки шириною у 305 метрів, над нею на висоті 137 метрів висить 900-тонна конструкція. Платформа підвішена кабелями, з'єднаними з вежами з радіоприймачами.

У серпні один із допоміжних кабелів вислизнув із розетки, провалився та зробив 30-метровий отвір. Тоді в обсерваторії припинили дослідження.

Університет Центральної Флориди, який з 2018 користувався обсерваторією, працював над тим, щоб стабілізувати телескоп.

Але шостого листопада обірвався ще один опорний кабель. Науковці вирішили, що пошкодження телескопа неможливо усунути без ризику для життя робочих бригад. Тому Національний науковий фонд вирішив припинити діяльність обсерваторії та телескопа.

Крім того, інженери досі не встановили причину першої аварії у серпні. Але тепер усі сили направлять на те, щоб вивести з експлуатації гігантську споруду.

У комітеті з питань науки, космосу та технологій у США заявили, що засмучені втратою об'єкта: «Кожен, хто працював на цьому об'єкті, повинен пишатися тим, чого досягнув. Аресібо запам'ятається чудовою науковою спадщиною».

Що зробив телескоп «Аресібо»?

Він був другим за величиною радіотелескопом, із 1963 року спостерігав за астрофізичними об'єктами та астероїдами. Завдяки цьому телескопу вчені отримали докази існування нейтронних зірок.

Також він ідентифікував перший бінарний пульсар, завдяки чому у 1993 році американські фізики отримали Нобелівську премію. А ще «Аресібо» відкрив перші екзопланети у 1992 році

Крім того, телескоп у 1999 році виявив астероїд Бенну, з якого у цьому році вчені взяли зразки ґрунту.

Поділитись: