«Дочка» Газпрому оголосила про продаж 3,6% акцій компаній на загальну суму 187,7 мільярда рублів (2,95 мільярда доларів) після того, як Газпром провалив спробу залучити кошти на міжнародних ринках шляхом випуску євробондів.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що продаж акцій відбувався на біржі. За його підсумками вартість акцій Газпрому виросла на 2,6% 21 листопада та ще на 0,3% 22 листопада 2019 року.

Вихід на ринок акцій Газпром здійснив після провальної спроби випустити євробонди у Японії.

11 листопада 2019 року суд арештував рахунки компанії GazAsia Capital S.A., яка раніше випускала євробонди Газпрому, номіновані у японських єнах. Арешт наклали за позовом українського Нафтогазу в межах відшкодування близько 3 мільярдів доларів за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, що у Нафтогазі очікують стягнути всю суму боргу російського Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу у 2020 році. Активи російської компанії стягнуть у Нідерландах, де вже тривають суди про конфіскацію на користь Нафтогазу.

Раніше у Нафтогазі повідомляли, що Російський Газпром надіслав офіційну відмову постачати газ до України напряму. Це порушує контракт, що діє між Україною та Росією, через що Нафтогаз вимагає у Газпрому компенсації у новому позові до Стокгольмського арбітражу.

Поділитись: