Нафтогаз очікує примусово стягнути заборгованість російського Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу у Нідерландах у першій половині 2020 року. Загальна вартість активів Газпрому, яку українська компанія може відсудити, складе близько 3 мільярдів доларів.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко у коментарі до свого допису у Facebook.

За словами Вітренка, 4 грудня у суді Амстердама відбудуться слухання щодо примусового стягнення нідерландських активів Газпрому для виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Рішення суд має ухвалити у першому кварталі 2020 року.

«Вартість заарештованих активів в Нідерландах за наявними даними перевищує 3 мільярди доларів. У разі позитивного рішення суду процес стягнення за нашими оцінками триватиме з другого кварталу і до кінця наступного року», — повідомив Вітренко.

Він зазначив, що окрім Нідерландів, Нафтогаз судиться з Газпромом і в інших країнах, однак у Нідерландах процес триває найшвидше.

Зазначимо, що Росія усіляко затягує судові справи за кордоном щодо стягнення з неї боргів. Більше того, скасування рішень арбітражів російська сторона називає умовою продовження транзиту газу через Україну після закінчення чинного контракту 31 грудня 2019 року.

6 листопада у Газпромі заявили, що умовами для продовження транзиту газу через Україну є анулювання вимог України до Газпрому на 22 мільярди доларів та відновлення прямого постачання російського газу до України.

Раніше у Нафтогазі повідомляли, що Російський Газпром надіслав офіційну відмову постачати газ до України напряму. Це порушує контракт, що діє між Україною та Росією, через що Нафтогаз вимагає у Газпрому компенсації у новому позові до Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо:

  • 28 жовтня у Брюсселі відбувся четвертий раунд тристоронніх переговорів між Україною, Росією та ЄС про укладання нового контракту на транзит російського газу через Україну. Під час переговорів українська делегація обговорила питання перегляду перемоги Нафтогазу в арбітражі над Газпромом, однак в уряді пообіцяли захищати інтереси України. Зазначимо, що наступний раунд переговорів про транзит газу перенесли на листопад 2019 року.
  • Чинний контракт добігає кінця 31 грудня 2019 року. Щороку транзит приносить Україні 3 мільярди доларів.
  • 30 жовтня Данія надала дозвіл дочірній компанії Газпрому Nord Stream 2 AG, яка займається будівництвом «Північного потоку-2», звести трубопровід у своїх територіальних водах. У Нафтогазі повідомили, що це рішення було очікуваним. За допомогою цього газопроводу Росія зможе транспортувати газ до Європи в обхід України, унеможлививши отримання державою транзитних доходів. У Німеччині планують скасувати обмеження, накладені на російський трубопровід європейською директивою.

Зазначимо, що Росія піднімала питання надання дозволу на будівництво «Північного потоку-2» на нещодавніх переговорах про транзит газу через Україну, що відбулися у Брюсселі. Зокрема, про це російська делегація розмовляла з представниками Єврокомісії.

Поділитись: