Після останньої кібератаки на об’єктах критичної інфраструктури з’являться посади офіцерів з кіберзахисту

На об’єктах критичної інфраструктури та в органах держвлади України обіцяють створити посади офіцерів із кіберзахисту. Зроблять це після останньої кібератаки на сайти та ресурси держустанов.

Про це за результатами засідання Ради нацбезпеки та оборони 24 січня заявив голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрій Щиголь.

Зроблять це для запобігання майбутнім кібератакам. Офіцери підпорядковуватимуться Службі захисту інформації. Їм обіцяють «зарплати не нижче ринкової».

За словами Щиголя, також планується змінити законодавство, щоб узаконити так званий bug bounty, коли людям пропонують винагороду за те, що вони знайшли вразливості в системі і повідомили про це.

Щодо останньої кібератаки у ніч на 14 січня, то у Держспецзв’язку повідомили, що з 22 постраждалих сайтів шістьом була завдана значна шкода. Протягом трьох днів їхню інфраструктуру відновили, а «чутлива інформація не була втрачена».

Що за кібератака?

Вона сталася вночі 14 січня. Постраждали, зокрема, вебресурси Кабінету міністрів, Міністерства освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Міністерства у справах ветеранів, Державної служби надзвичайних ситуацій, Міністерства енергетики тощо.

На частині ресурсів на головній сторінці розмістили повідомлення російською, українською та польською мовами про нібито витік приватних даних українців.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та Служба безпеки України одразу запевнили, що витоку персональних даних не сталося.

У СБУ згодом заявили, що виявили окремі ознаки причетності до інциденту хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами РФ. Про таке говорять і в Мінцифри.

У Центрі стратегічних комунікацій при Міністерстві культури припускають, що масова кібератака може бути пов'язана з нещодавніми переговорами між Заходом та Росією, оскільки вони не принесли РФ бажаного результату.