Після погромів у США Telegram заблокував принаймні 15 американських екстремістських каналів. Дісталося й «каналу Трампа»

Після зростання популярності Telegram у США месенджер почав блокувати американські канали з екстремістським контентом, учасники яких, зокрема, планували насильницькі акції на церемонії інавгурації Джо Байдена.
За підрахунками NBC News, Telegram заблокував принаймні 15 екстремістських каналів й вилучив контент у декількох інших.
Зокрема, один із видалених каналів діяв із червня 2020 року. У ньому публікували контент про «вищість білої раси», а перед погромом у Капітолії 6 січня викладали інструкції з виготовлення саморобних вибухових пристроїв.
Як зазначає NBC News, у деяких із видалених Telegram-каналів прихильники поки ще чинного президента США Дональда Трампа планували насильницькі акції на 20 січня, в день інавгурації Джо Байдена.
На тлі цих повідомлень американські правоохоронні органи закликали керівників поліції по всій країні готуватися до можливих заворушень на цей день, які планують крайні праві організації та прихильники Трампа, передає The New York Times.
Крім того, Telegram додав позначку «Scam» («Шахрайство») до каналу, який дублює твіти й офіційні заяви Дональда Трампа. Хоча перший пост на каналі був створений ще в лютому 2019 року, його почали поширювати після блокування Трампа у Twitter. Нині на каналі понад 510 тисяч підписників.
Раніше Telegram на деякий час став другим найбільш завантажуваним додатком у США. Протягом 6-13 січня його завантажили близько 545 тисяч разів, що майже втричі більше, ніж за попередній тиждень.
Засновник Telegram Павло Дуров 12 січня повідомив про вкрай високу популярність платформи: за останні три дні до того там з’явилися 25 мільйонів активних користувачів, а загальна його аудиторія перевищує пів мільярда.
Telegram не відповів на запит NBC News щодо блокування каналів. Канал додає, що месенджер і раніше доволі повільно реагував на боротьбу з екстремістським контентом: приміром, почав блокувати канали ІДІЛ лише у 2015 році після серії терактів у Франції.
Нагадаємо, у США 6 січня сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія, де американський парламент (Конгрес) мав затвердити результати виборів президента США. П'ятеро людей загинули, серед яких четверо мітингарів і один поліцейський, Детальніше читайте в нашому матеріалі.
9 січня американські правоохоронці заарештували головних учасників штурму Капітолія. Федеральне бюро розслідувань просить користувачів соцмереж допомогти знайти всіх причетних до погромів за винагороду в 50 тисяч доларів. Перед тим провідні соцмережі заблокували (тимчасово або назавжди) акаунти поки ще чинного президента Дональда Трампа, пояснивши це тим, що він у своїх постах підбурював до насильства.
- Поділитися: