Питання ПриватБанку не стоїть на переговорах з Міжнародним валютним фондом про нову кредитну програму з Україною, однак у МВФ сподіваються, що Україна поверне ті 155 мільярдів гривень, які з банку вивели його колишні власники.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова та голова Національного банку України Яків Смолій у своїх інтерв'ю «Голосу Америки».

«Питання ж ПриватБанку на переговорах не стоїть. Воно загалом вимагає вирішення, адже в 2016 році націоналізація була проведена згідно з законом і сьогодні діюче законодавство не передбачає повернення банку колишнім акціонерам. Національний банк, Кабінет міністрів роблять все для того, щоб зберегти ПриватБанк в тому стані, в якому він перебуває тепер», — повідомив Смолій.

Водночас міністерка фінансів зазначила, що МВФ очікує на те, що Україна поверне 155 мільярдів гривень, вкладених на докапіталізацію ПриватБанку після його націоналізації. Ці кошти вклали через те, що колишні власники перед передачею банку державі вивели з нього мільярди доларів на кредити фіктивним компаніям.

«Є 155 мільярдів гривень грошей платників податків, які держава інвестувала в цей банк... Обговорюється дуже багато питань, в тому числі отримання кредитних коштів назад не тільки від ПриватБанку, а й від інших проблемних банків», — повідомила Маркарова.

Напередодні заступниця голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що перемовини між Україною та Міжнародним валютним фондом про новий кредит можуть загальмуватися через суперечку між державою та Ігорем Коломойським щодо ПриватБанку

Під час пресмарафону з журналістами 10 жовтня президент Володимир Зеленський виступив за проведення переговорів з колишнім власником ПриватБанку Ігорем Коломойським щодо майбутнього цього банку та вирішення судових суперечок.

Зазначимо, що ПриватБанк — найбільший та найбільш прибутковий банк в Україні. До 2016 року банк належав олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, однак наприкінці 2016 року його було націоналізовано рішенням уряду через ризик банкрутства. Після націоналізації уряд докапіталізував банк, вливши у нього понад 150 мільярдів гривень у формі державних облігацій.

Наразі колишні власники ПриватБанку намагаються оскаржити націоналізацію банку та повернути над ним контроль, в той час як уряд, Нацбанк та сам ПриватБанк через суди намагаються отримати виведені з ПриватБанку напередодні націоналізації кошти.

Поділитись: