Для виборців в Україні отримання томосу про афтокефалію православної церкви не є найважливішим питанням. Людей більше непокоїть війна та рівень життя.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявила голова правління Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка Ольга Балакірєва, коментуючи поїздки президента Петра Порошенка по Україні з томосом про автокефалію православної церкви.

«Коли ми дивимося на рейтинг проблем, які сьогодні людей турбують і які має вирішувати президент або новообраний президент, то на першому місці стоять питання війни, питання гідного рівня життя: ціни, регуляція, рівень доходів і корупція», — наголосила вона.

Соціологиня зазначила, що так званий «томос-тур» Порошенка по Україні є «певним шоу».

«Зрозуміло, що кожний політик має бути певною мірою шоуменом, щоби приваблювати свій електорат, для того, щоби доносити емоційно свої погляди, але все ж таки є межа. Я бачу шоумена (Порошенка — ред.), і тоді запитання: чим він відрізняється від шоумена (Володимира Зеленського — ред.), який теж хоче йти в президенти, з точки зору його поведінки, декларацій і готовності відповідати на серйозні питання, а не лише пропагувати ту ідею, на якій ти хочеш заробити додатковий рейтинг», — зазначила Балакірєва.

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Станом на 18 січня Центрвиборчком зареєстрував вже 10 кандидатів на посаду глави держави: екс-главу СБУ Валентина Наливайченка, міськголову Львова Андрія Садового, лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, депутата Євгенія Мураєва, лідера «Соціал-демократичної партії» Сергія Капліна, екс-міністра екології Ігоря Шевченка, безпартійного самовисуванця Віталія Скоцика, депутата, члена партії УКРОП Віталя Купрія, а також Богомолець та Балашова.

Загалом понад 30 політиків оголосили про намір взяти участь у виборах президента. Згідно з останнім соціологічним опитуванням, найвищий рейтинг мають лідерка партії «Батьківщини» Юлія Тимошенко, чинний президент Петро Порошенко та шоумен Володимир Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський є власником трьох кінокомпаній в Росії — розслідування

Водночас сам Зеленський що ні він, ні «Студія квартал 95» не працюють у Росії.

Поділитись: