Південна Африка прокоментувала ордер на арешт путіна. Він може відвідати цю країну в серпні
Південно—Африканська Республіка (ПАР) заявила, що усвідомлює свої юридичні зобов'язання щодо ордера на арешт президента росії володимира путіна. Він може відвідати цю країну в серпні.
Про це заявив Вінсент Магвенья — речник президента Матамели Сиріла Рамафоси, цитує Reuters.
«Ми як уряд усвідомлюємо наші юридичні зобов'язання. Однак до саміту ми продовжимо взаємодію з різними відповідними зацікавленими сторонами», — сказав Магвенья.
ПАР входить до числа 118 країн, які ратифікували Римський статут Міжнародного кримінального суду, а отже, юридично зобов’язана забезпечити виконання ордера на арешт путіна.
А втім, видання Sky News раніше зазначало, що перспектива того, що президент ПАР Матамела Сиріл Рамафоса накаже військам заарештувати путіна, видається досить примарною.
Хоча офіційного підтвердження поки не було, очікується, що в серпні путін може відвідати цю країну, щоби взяти участь у саміті БРІКС. Раніше саміти цієї групи у ПАР відбувались у 2013 та 2018 роках — і російський президент теж там був.
Детальніше про рішення МКС
путіна підозрюють у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії, відповідно до статей Римського статуту. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.
«Існують розумні підстави вважати, що путін особисто кримінально відповідальний за вищезазначені злочини, за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими або через інших, за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчинили ці дії», — зазначили в суді.
Уповноважена з прав дітей росії львова-бєлова теж підозрюється у причетності до депортації українських дітей, відповідно до статей Римського статуту. У суді зазначають, що є підстави вважати, що вона також особисто відповідальна.
В Офісі генпрокурора України пояснили, що відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. А ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати й передати до суду.
Затримати його можуть на території країн, які ратифікували Римський статут. Україна його лише підписала, але не ратифікувала.

Україна наразі встановила особи понад 16 тисяч дітей, яких депортували з окупованих територій. Наразі вдалося повернути 308 дітей.
У лютому Обсерваторія конфліктів та Єльська лабораторія гуманітарних досліджень зібрали інформацію щонайменше про 6 тисяч дітей з України віком від 4 місяців до 17 років, яких утримували або утримують у російських таборах та інших закладах після 24 лютого 2022 року.
Метою утримання, найімовірніше, є «політичне перевиховання». За даними дослідників, мережа таборів централізовано координується федеральним урядом росії.
- Поділитися: