Сполучені Штати Америки та Південна Корея вирішили відкласти спільні військові навчання Vigilant Ace задля покращення відносин з КНДР.

Про це повідомляє Yonhap.

Глави американського і південнокорейського оборонних відомств Марк Еспер і Сон Ен Му оголосили про це рішення в Бангкоку на полях наради міністрів оборони країн - членів Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).

Перенесення термінів навчань союзники пояснили наміром продовжити дипломатичний процес з Північною Кореєю. Нова дата наразі не призначена.

Водночас глава Пентагону зазначив, що майбутні рішення можуть бути скориговані «відповідно до потреб дипломатії».

Раніше у Міністерстві закордонних справ Північної Кореї заявили, що відновлення переговорів про денуклеаризацію Корейського півострова залежить від Сполучених Штатів Америки.

Після переговорів представник делегації КНДР заявив, що перемовини не виправдали їхніх очікувань.

Своєю чергою, у Держдепартаменті США заперечили заяву представника КНДР про те, що черговий раунд переговорів про ядерну зброю не дав результатів.

Це були перші офіційні переговори після зустрічі Дональда Трампа та Кім Чен Ина в лютому у В'єтнамі. Переговори між країнами відновили після того, як Північна Корея нещодавно випробовувала нову ядерну ракету.

Нагадаємо, 12 червня 2018 року Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеаризацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

Друга зустріч відбулася в лютому 2019 року у в'єтнамській столиці Ханой.

Поділитись: