Ппрезидента США Дональд Трампа і північнокорейський лідер Кім Чен-ун під час початку другої зустрічі на саміті США-Північна Корея в готелі Sofitel Legend Metropole у Ханої, В'єтнам, 28 лютого 2019 року
Фото:

HOST BROADCAST / POOL

Президент США Дональд Трамп заявив, що північнокорейський лідер Кім Чен Ин наполягав на повному скасуванні санкцій, але американська влада не готова піти на такий крок

За словами президента США, лідер КНДР заявив про готовність відмовитися від найбільшого ядерного об'єкта в країні — ядерного науково-дослідного центру в Йонбені — в обмін на повне скасування санкцій. При цьому у КНДР залишаться інші ядерні об'єкти, зокрема щонайменше один завод зі збагачення урану.

«Здебільшого вони хотіли, щоб санкції були повністю скасовані, а ми не хотіли цього робити», — сказав Трамп на прес-конференції за підсумками другого саміту з Кім Чен Ином у В’єтнамі.

Глава Білого Дому заявив, що міг підписати угоду з КНДР, але вирішив, що «краще зробити це правильно, ніж швидко».

Президент США додав, що тон переговорів з Кім Чен Ином був дружнім. Він додав, що про проведення ще одного саміту домовленості не було.

Раніше стало відомо, що переговори президента США Дональда Трампа та лідера КНДР Кім Чен Ина завершилися достроково. На зустрічі лідери не досягнули ніякої угоди. Очікувалося, що Трамп і Кім Чен Ин підпишуть угоду за підсумками саміту.

Нагадаємо, 12 червня 2018 року Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеаризацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

Трамп повідомив, що переговори з КНДР відбулися краще, ніж будь-хто міг очікувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи зміниться світ після зустрічі Трампа й Кім Чен Ина?

Поділитись: