Президент США Дональд Трамп та лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписали «дуже важливий та всеосяжний документ».

Президент США Дональд Трамп та лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписали «дуже важливий та всеосяжний документ».

Про це повідомляє CNN.

«Ми підписуємо дуже важливий докмуент, доволі всеосяжний документ», — сказав Трамп.

Кім Чен Ин наголосив, що хотів би висловити свою вдячність Трампу за можливість цієї зустрічі відбутися.

«Ми мали історичну зустріч та вирішили залишити минуле позаду і ми підписуємо істричний документ», — сказав північнокорейський лідер.

При наближенні підписаного лідерами документу можна побачити, що «Президент Трамп гарантує безпеку КНДР, а лідер Кім Чен Ин підтверджує свою тверду і непохитну прихильність до повної денукліаризації Корейського півострова».

ВВС опублікувало 4 пункти договору:

1. Сполучені Штати та КНДР зобов'язуються встановити нові відносини між США та КНДР відповідно до бажання народів обох країн досягти миру та процвітання.

2. Сполучені Штати та КНДР об'єднають свої зусилля зі створення  тривалого та стабільного мирного режиму на Корейському півострові.

3. Знову підтверджуючи Декларацію Панмунджону від 27 квітня 2018 року, КНДР зобов'язується докласти зусиль для повної денукліарізації Корейського півострова.

4. США і КНДР домовляються про те, щоб ідентифікувати і повернути в Америку останки американських військовополонених, які перебувають в КНДР з часів Корейської війни.

Трамп також повідомив, що переговори з КНДР відбулися краще, ніж будь-хто міг очікувати.

Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином 12 червня на сінгапурському острові Сентоса.

Як повідомлялося, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин під час перемовин не відповів на запитання, чи відмовиться його країна від ядерної зброї.

На початку травня президент США Дональд Трамп планував зустріч з главою Північної Кореї Кім Чен Ином у Сінгапурі 12 червня.

Згодом Трамп заявив, що що саміт з лідером Північної Кореї «може бути відкладений». 24 травня Трамп скасував зустріч з Кім Чен Ином, оскільки лідер КНДР продемонстрував у свої останніх заявах  «злобу і відкриту ворожнечу».

Водночас Кім Чен Ин заявив, що його зустріч з Трампом має відбутися.

1 червня Трамп підтвердив зустріч з Кім Чен Ином на саміті у Сінгапурі.

Напередодні саміту США пообіцяли «унікальні» гарантії КНДР за повне ядерне роззброєння.

Президент Дональд Трамп заявив, що він «обов’язково» запросить Кім Чен Ина до США, якщо їхні переговори на вищому рівні в Сінгапурі пройдуть добре.

5 червня у Білому домі заявили, що Трамп і Кім Чен Ин проведуть переговори на сінгапурському острові Сентоса. Як повідомлялося, організатори саміту не знають, хто заплатить за готель Кім Чен Ина.

У Держдепі зазначили, що США не оплачуватимуть номер в готелі Кім Чен Ину на саміті з Трампом у Сінгапурі.

США також відклали нові санкції проти КНДР.

Нагадаємо, лідер КНДР Кім Чен Ин прибув у Сінгапур 10 червня. Президент США Дональд Трамп прибув слідом за ним через кілька годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи зміниться світ після зустрічі Трампа й Кім Чен Ина?

Поділитись: