Північна Корея знов запустила балістичну ракету у Японське море. Це вже сьоме випробування зброї лише за січень 2022-го

Північна Корея зранку 30 січня запустила у Японське море балістичну ракету середньої дальності. За січень 2022 року КНДР вже всьоме випробовує зброю — це найбільша кількість випробувань із того часу, як Кім Чен Ин при владі.

Про це повідомляє Yonhap.

Південна Корея зафіксувала запуск ракети о 7:52 за місцевим часом з провінції Чагандо (схід Північної Кореї). Вона пролетіла на висоті 200 км за 30 хвилин приблизно 800 км. Військові підрахували, що ракета досягала максимальної швидкості, що у 16 разів більше за швидкість звуку.

Ракета схожа на Hwasong-12, яку Північна Корея випробовувала у 2017 році. Тож із початку 2022 року КНДР уже сім разів проводила випробування зброї, військові називають такі випробування найбільшими з 2017 року.

Зокрема президент Південної Кореї Мун Чже Ін заявив, що останні випробування нагадують посилення напруженості у 2017 році, коли Північна Корея провела кілька ядерних випробувань і запустила свої найбільші ракети, деякі з яких пролетіли над Японією.

У січні Північна Корея запустила найбільшу щомісячну кількість снарядів із того часу, як Кім Чен Ин очолив країну наприкінці 2011 року. По шість запусків КНДР проводила у березні та липні 2014 року.

Після перших випробувань у січні 2022-го Сполучені Штати запровадили додаткові санкції проти Північної Кореї. У відповідь на це КНДР провела нові випробування.

Викладач, доктор міжнародних відносин Деніел Пінкстон, який живе у Південній Кореї, розповів BBC, що є чотири причини, чому Північна Корея тестує ракети: для військових навчань; для випробування нових систем; для політичних попереджень; для реклами для іноземних покупців.

Наприклад, так КНДР намагається показати свою силу США, Китаю та іншим державам. Крім того, у березні мають відбутися президентські вибори у Південній Кореї, тож КНДР, імовірно, хоче залякати нового президента, вважає Пінкстон.

Також він зазначає, що не можна виключати і те, що Північна Корея може хотіти показати свою силу не лише назовні, а й всередині країни.

Попри санкції, КНДР періодично випробовує нові ракети та заявляє про успіхи своєї ядерної програми. Ця країна розпочала свою ядерну програму ще в 1950-х роках. Спочатку їй активно допомагали Радянський Союз і меншою мірою Китай, але потім вона змогла вдосконалювати ядерний потенціал самостійно.

Через закритість Північної Кореї обсяг її ядерної програми точно не відомий. За оцінками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, йдеться про 30-40 робочих ядерних боєголовок. У Пхеньяна також є міжконтинентальні балістичні ракети, які, як там заявляють, можуть досягти території Сполучених Штатів.

Лідер КНДР Кім Чен Ин стверджує, що ядерна програма Північної Кореї є гарантією її вічної безпеки та захищеності від ворогів.