Через затягування процедури з видачею дозволу на будівництво «Північного потоку-2» у водах Данії проект не здадуть в експлуатацію вчасно і його не запустять з 1 січня 2020 року, як обіцяли.

Про це заявив голова Нафтогазу Андрій Коболєв під час конференції, присвяченій питанню безпеки газопостачання до Європи , що відбулась у Брюсселі, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Зараз, після того, що нещодавно відбулося в Данії, не можна заперечувати, що це ще одна велика відстрочка (запуску «Північного потоку-2» — ред.). Це очевидно, що останній маршрут будівництва газопроводу не буде реалізовано найближчим часом. Це означає, що ця труба не буде здатна постачати газ до Європи з 1 січня 2020 року», — заявив Коболєв.

За його розрахунками, без «Північного потоку-2» Росія зможе відмовитися від послуг українського транзиту газу , проте їй доведеться постачати мінімальні обсяги газу до Європи, загалом за допомогою «Турецького потоку». Водночас якщо Росія збудує і «Турецький потік» і «Північний потік-2», то повністю зможе відмовитися від транзиту газу через Україну, який щороку приносить державі 3 мільярди доларів.

Водночас у Міненергетики Росії не вважають, що відмова Данії прокладати «Північний потік-2» у її водах здатна відстрочити запуск цього газопроводу.

27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Водночас на розгляді в уряду Данії наразі перебуває ще 2 альтернативні маршрути прокладання газопроводу.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

Напередодні у Дані повідомляли, що поки не мають наміру дозволяти Росії будувати «Північний потік-2» у своїх водах через агресію Росії на Сході України та у Криму. Водночас у Газпромі зазначили, що газопровід готовий на третину.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись: