За півроку до початку президентських виборів у рейтингу кандидатів лідирує Юлія Тимошенко. У трійці лідерів політичного рейтингу — шоумен Володимир Зеленський та чинний президент Петро Порошенко.

Про це свідчать результати соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології та соціологічної групи «Рейтинг».

За лідерку «Батьківщини» Юлію Тимошенко у першому турі президентських виборів готові проголосувати 13,4% опитаних українців. Другим у рейтингу є Володимир Зеленський з 7,6%. Зазначимо, що Зеленського включають до політичних рейтингів, а українці готові за нього голосувати попри те, що він офіційно не оголошував про намір балотуватися в президенти.

Рівно по 7% у Петра Порошенка та Анатолія Гриценка з «Громадянської позиції». «Опоблоківець» Юрій Бойко має 6,9%.

У фронтмена гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука зберігаються позиції. За нього, як і раніше, готові голосувати близько 5% українців.

 Під час дослідження соціологи опитали 13,6 тисячі українців. Опитування проводили з 28 вересня до 16 жовтня у всіх областях України, окрім анексованого Криму та окупованого Донбасу.

У дослідженнях станом на вересень 2018 року у президентському рейтингу лідирували Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та шоумен Володимир Зеленський (який також не оголошував про політичну кар’єру). За Святослава Вакарчука були готові проголосувати 5% опитаних (восьме місце в рейтингу).

29 жовтня лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук заявив, що його не цікавить посада президента.

Станом на 8 жовтня налічується 28 потенційних кандидатів, які мають намір взяти участь у президентських виборах 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заочні дебати українських політиків: шарм, нудьга і чужі заслуги

Кампанія до виборів президента в Україні розпочнеться 31 грудня. Вибори президента України повинні відбутися 31 березня 2019 року. Чергові вибори народних депутатів Верховної Ради України мають пройти 27 жовтня 2019 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile