Національний банк України протягом наступних декількох місяців планує змінити законодавство у сфері платіжних систем, адаптувавши його до європейського. Крім іншого, це призведе до появи 8 нових послуг, які надаватимуть платіжні системи.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Так, після оновлення регуляторних актів, платіжні системи зможуть не лише здійснювати перекази коштів (як нині), але й надавати 6 нових фінансових та 2 нефінансові послуги. Зокрема,(внесення коштів на платіжний рахунок, зняття або списання коштів з платіжного рахунку, переказ коштів з платіжного рахунку, переказ коштів з платіжного рахунку за рахунок кредиту, емісія чи еквайринг, грошові перекази. Серед нових нефінансових послуг будуть послуга ініціювання платежу та послуга надання консолідованої інформації за платіжним рахунком.

Окрім цього, Нацбанк планує змінити умови ліцензування платіжних система, забезпечити онлайн-доступ до коштів клієнтів на рахунках у платіжних системах, підвищити захист прав споживачів платіжних систем тощо.

Фото:

Нацбанк

«Це створить єдині прозорі правила для банківських та небанківських гравців, підвищить конкуренцію за клієнта і, як наслідок, якість платіжних послуг, а також запровадить новий рівень захисту їх користувачів», — зазначив заступник голови Нацбанку Сергій Холод.

Раніше голова Нацбанку Яків Смолій заявляв, що платіжна система PayPal навмисне затягує вихід на український ринок.

Напередодні Нацбанк спростив оформлення банківських послуг власниками ID-карток та скасував картку зі зразками підписів осіб, які мають право розпоряджатися рахунками підприємств.

Нагадаємо, платіжна система Visa повідомила про запуск в Україні технології, яка дозволяє використовувати смартфон із вбудованим NFC-модулем у якості терміналу для прийому платежів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile