Катерина Сірик — культурна діячка з Луганська, яка зараз живе у Сєвєродонецьку. Разом із друзями вона заснувала арт-резиденцію «Плюс/Мінус». 

Вона займає будівлю колись культової для міста кафешки «Шахматное», яке ще раніше було автостанцією. У 80-х місцеві тут їли морозиво, а в буремних 90-х — випивали. Катя каже, що дуже обережно ставиться до історії «Шахматного», як і до минулого свого індустріального регіону, бо усе це — великий пласт життя й ідентичності луганців, який не можна просто викреслити і забути. Резиденти «Плюс/Мінус» намагаються цю історію переосмислити та зробити цікавою для людей.

Тут влаштовують рейви та виставки, а одну з кімнат потроху наповнюють радянськими артефактами, які знайшли на покинутих заводах.

Чи можна говорити про якусь окрему культуру Донбасу? Чому варто переосмислювати радянське минуле регіону і навіщо це луганській молоді — дивіться в новій серії проєкту «Донбас reality check».

Донбас reality check — проєкт hromadske про те, чи відповідають заяви політиків про Донбас із реаліями регіону і проблемами людей, які там живуть.

Поділитись: