По всій Росії силовики провели обшуки у прихильників опозиціонера Олексія Навального, активістів Лібертаріанської партії Росії та Руху на захист прав виборців «Голос». Наразі поліцейські обшукали помешкання й офіси опозиціонерів у 40 містах.

Про це повідомили керівник міжнародної правозахисної групи «Агора» Павло Чиков та керівник штабів Навального Леонід Волков.

Із 7 по 12 вересня російські силовики за участі мобільних загонів особливого призначення (ОМОН) провели обшуки в усіх без винятку регіональних штабах Навального.

«У кожному місті ― кілька адрес, до 5-7, включаючи офіси і будинки/квартири. Ідеться не тільки про співробітників ФБК (Фонду боротьби з корупцією під керівництвом Навального ― ред.) і штабів Навального, але й активістів «Голосу», ― написав Чиков.

На 12 вересня обшуки пройшли в таких містах: Москва, Санкт-Петербург, Самара, Уфа, Краснодар, Бєлгород, Тюмень, Іжевськ, Єкатеринбург, Нижній Новгород, Чебоксари, Казань, Хабаровськ, Іваново, Воронеж, Калінінград, Липецьк, Тамбов, Перм, Томськ, Кемерово, Балаково (Саратовська область), Новосибірськ, Владивосток, Воткінськ (Республіка Удмуртія), Ярославль, Іркутськ, Красноярськ, Курган, Ростов-на-Дону, Архангельськ, Омськ, Ставрополь, Пенза, Оренбург, Челябінськ, Барнаул, Саранськ, Твер і Волгоград.

Деяких затриманих допитали як свідків. За повідомленням правозахисного проекту ОВД-Інфо, слідчі інкримінують співробітникам «Фонду боротьби з корупцією» відмивання грошей.

«Всюди головна мета вилучення всієї техніки по максимуму. Після обшуків відвозять на допити у Слідчий комітет. За кожною адресою приходить слідча група з підкріпленням співробітників поліції і Росгвардії», ― написав Леонід Волков.

За повідомленням російських ЗМІ, обшуки пов’язані зі справою, яку Слідчий комітет Росії порушив проти ФБК на початку серпня 2019 року.

Нагадаємо, раніше недопущення незалежних кандидатів у Москві спровокувало численні масові акції протесту, які жорстко розігнали силовики. Проти деяких затриманих порушили не адміністративні, а кримінальні справи.

Найбільша кількість затриманих — 1400 — була на акції 27 липня. Після неї порушили справу за фактом нібито масових заворушень.

Зокрема 4 вересня в Росії дали 3,5 роки колонії учаснику протестної акції, який кинув у «омонівця» пластиковий стаканчик.

5 вересня 4 роки тюрми отримав волонтер Костянтин Котов, який виходив на пікети на підтримку українських політв’язнів і збирав передачі для полонених моряків.

Поділитись: