Офіс генпрокурора та Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо колишнього міліціонера полку міліції особливого призначення «Беркут». Його звинувачують у незаконному перешкоджанні мітингу 30 листопада на Майдані, що супроводжувалося насильством.

Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.

Крім того, у кримінальному провадженні повідомили про підозру у вчиненні аналогічних злочинів ще одному колишньому працівнику цього ж спецпідрозділу.

Слідство встановило, що 30 листопада 2013 року колишні правоохоронці, перевищуючи свої службові повноваження, здійснювали адміністративні затримання учасників мирного зібрання на Майдані Незалежності. Зокрема, під час затримань беркутівці застосували до потерпілих насильницькі дії, чим незаконно перешкоджали проведенню зборів та мітингів. Надалі міліціонери склали рапорти про затримання, до яких внесли завідомо неправдиві відомості.

12 травня Печерський районний суд Києва заочно взяв під варту експрезидента Віктора Януковича у справі про організацію насильницьких злочинів 18-20 лютого 2014 року під час Революції Гідності.

Згодом Печерський районний суд Києва заочно взяв під варту колишнього міністра оборони України Павла Лебедєва у справі про розстріли на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику Справу Майдану, яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: