Почали діяти нові обмеження на в’їзд у Польщу: крім COVID-сертифіката потрібен негативний тест

З 15 грудня для в’їзду у Польщу з України, крім вакцинації, потрібно мати негативний тест на COVID—19, зроблений не більше як за 24 години до перетину кордону.

Про це повідомляє Держприкордонслужба України.

Однак вимога не стосується учнів, які навчаються на території Польщі чи в сусідній країні, опікунів, які їх супроводжують, а також дітей, які відвідують дитсадочки на території Польщі чи сусідніх держав у супроводі опікунів.

Зазначимо, що досі у Польщу з України безперешкодно пропускали людей, щеплених однією з вакцин, затверджених регулятором ЄС.

Нові обмеження у Польщі

Про посилення карантинних обмежень Міністерство охорони здоров’я Польщі повідомило 7 грудня. Так, у країні з 20 грудня по 9 січня на весь період зимових свят запровадять дистанційне навчання у школах.

Також уряд Польщі вирішив запровадити з 1 березня обов’язкові щеплення проти COVID-19 для медиків, учителів та силовиків.

Окрім того, з 15 грудня у Польщі зменшили допустиму максимальну кількість відвідувачів кінотеатрів, театрів, спортивних споруд, об’єктів релігійного культу та готельно-ресторанного бізнесу з 50% до 30%. Але ці обмеження не стосуються вакцинованих людей, які покажуть сертифікати щеплення.

Ще з 15 грудня тимчасово призупинили роботу всі дискотеки, нічні клуби й танцзали. Глава МОЗ Польщі заявив, що всі ці обмеження викликані поширенням штаму «Омікрон».

Що відомо про штам «Омікрон»?

Штам коронавірусу B.1.1.529, або «Омікрон», вперше виявили у зразках, зібраних 11 листопада в Ботсвані та 14 листопада у ПАР.

Відтоді цей штам також підтвердили у низці країн, зокрема і в Європі. Для стримування поширення нового штаму держави повністю або частково обмежують сполучення з африканськими країнами, посилюють карантинні обмеження для туристів. Український уряд увів нові обмеження з 3 грудня.

Наразі відомо, що цей варіант коронавірусу має 32 мутації, деякі з них викликають занепокоєння. Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження людини, яка вже перехворіла на COVID-19.

У ВООЗ вважають імовірним, що штам коронавірусу «Омікрон» буде поширюватися на міжнародному рівні, створюючи «дуже високий» глобальний ризик сплесків зараження, які можуть мати «важкі наслідки». Проте в організації наголошують, що наразі не мають достатніх даних, які б підтверджували небезпечність нового штаму.

Автор: Маркіян Климковецький