У січні-жовтні 2019 року Нафтогаз сплатив до державного бюджету України 89,8 мільярда гривень податків, що склало 14% від усіх доходів бюджету, отриманих за цей час.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

«Група Нафтогаз залишається найбільшим платником податків в Україні. За результатами 2018 року фактичний сукупний розмір податкових та дивідендних платежів групи до бюджетів усіх рівнів склав 137,8 млрд грн», — повідомляють у Нафтогазу.

Зазначимо, що значна частина доходів Нафтогазу доходи від транзиту російського газу через газотранспортну систему України до Європи. Щороку розмір доходів за транзит газу складає близько 3 мільярдів доларів. Водночас через запровадження в Україні європейських правил на ринку газу, з 1 січня 2020 року Нафтогаз більше не буде отримувати доходів за транзит, адже газотранспортну систему передадуть до новоствореної компанії — Оператора ГТС України.

Напередодні Нафтогаз підвищив ціни на газ для населення у листопаді на 14,7%.

Раніше в уряді повідомляли, що не планують регулювати ціни на газ для населення. Ціна на газ для побутових споживачів в Україні наразі залежить від ринкової ціни.

Поділитись: