Нафтогаз збільшив у листопаді вартість газу для населення на 14,7% — до 4,899 тисячі гривень. Однак це найменша ціна для листопаду за останні чотири роки.

Про це повідомляє пресс-служба Нафтогазу.

Зазначимо, що ціна у 4 899 гривень не враховує ПДВ, націнку газзбутів та транспортні витрати. Це найнижча з 2016 року ціна на газ для населення в листопаді.

«Цього місяця регульована ціна газу виявилася вищою, ніж ціна на умовах пропозиції від Нафтогазу «Газовий запас» (4 874,42 грн за тисячу кубометрів), тож споживачі, які скористались цією пропозицією, зекономлять свої кошти», — нагадали в компанії.

Ціна газу для населення в Україні зараз визначається за формулою, яка відображує ринкові ціни з двомісячним відставанням. Відповідна постанова Кабміну діє до кінця 2019 року.

Так, для визначення ціни на газ Нафтогаз обирає найнижчий рівень серед 4 визначених урядом варіантів — ціни Нафтогазу для комерційних споживачів за минулий місяць, дані Мінекономрозвитку щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозваженої ціни на Українській енергетичній біржі та ціни за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року.

«Цього місяця найменшою виявилась ціна Нафтогазу для комерційних споживачів на умовах передоплати», — розповіли у компанії.

У жовтні ціна на газ для населення складала 4272,76 гривні, що на 4,9% менше ціни у вересні.

Нагадаємо, послугою «Газовий запас» скористалося загалом 55 тисяч українських родин.

Раніше в уряді повідомляли, що не планують регулювати ціни на газ для населення. Ціна на газ для побутових споживачів в Україні наразі залежить від ринкової ціни.

Поділитись: