Президент США Дональд Трамп ухилився від однозначної відповіді на питання, чи готовий він гарантувати добровільне передання влади у разі поразки на майбутніх президентських виборах.

Слова Трампа цитує CNN.

«Що ж, подивимося, що станеться. Ви знаєте, я був сильно незадоволений [голосуванням поштою], це катастрофа», — заявив Трамп.

Він також висловив упевненість, що «передання влади не буде, буде продовження».

Щось нам це нагадує

І не лише нам. Сенатор-республіканець Мітт Ромні порівняв відповідь Трампа з ситуацією в Білорусі.

«Основним для демократії є мирна передача влади, інакше це буде Білорусь. Будь-яке припущення про те, що президент може не поважати цю конституційну гарантію, — немислимо й неприйнятно», — написав він у Twitter. 

Коли вибори?

Вибори президента США призначені на 3 листопада. Передбачається, що рекордне число американців проголосує поштою через пандемію коронавірусу.

Поштове голосування проводиться в США вже протягом багатьох років. Дослідження показали, що фальсифікації при цьому траплялися вкрай рідко.

Дональд Трамп не раз висловлював невдоволення голосуванням поштою, заявляючи, що через нього майбутні вибори будуть «найбільш неточними». Він говорив, що його суперник-демократ Джо Байден переможе тільки в разі фальсифікацій, і припустив, що результати виборів будуть оскаржені у Верховному суді.

Поділитись: