Представник Латвійської Республіки передав погорільцям Луганської області 5 тонн одягу та взуття, які були зібрані в країнах Євросоюзу.

Про це повідомляє кореспондент hromadske.

«Збирали цей вантаж мешканці практично всього Європейського Союзу. Доставили ми його за допомогою міністра оборони Латвії. Плануємо, що завтра приїде ще два автомобілі з такою ж допомогою», — сказав кандидат у почесні консули Латвійської республіки в Донецькій області Олександр Павенко.

Військовий капелан Збройних сил України Володимир Стрельцов уточнив, що ці речі були зібрані не після пожежі, а раніше. Вони зберігались у Донецькій області для поступового розповсюдження серед мешканців прифронтової зони та інших вразливих категорій населення Донеччини та Луганщини. Але оскільки зараз у них виникла гостра потреба, то їх вирішили доставити погорільцям.

Радник голови ОДА Микола Надулічний повідомив, що цю допомогу доставлятимуть адресно тим погорільцям, які під час анкетування повідомили, що потребують одягу чи взуття. Також він зазначив, що зараз триває систематизація даних анкетування, і вже незабаром буде готова узагальнена інформація про потреби людей, постраждалих від пожежі.

Нагадаємо, пожежа виникла 6 липня поблизу села Осколонівка на території Боровського лісництва на близько 50 гектарах. Проте 7 липня через пориви вітру загорілися ліси у Новоайдарському районі Луганщини на площі приблизно 90 гектарів.

Відомо про 5 підтверджених загиблих унаслідок пожежі.

Правоохоронці розглядають три версії пожеж в області: погодні умови, необережне поводження з вогнем та умисний підпал. Також перевіряють версію про можливе попадання снаряду з непідконтрольної території.

Ввечері 9 липня рятувальникам вдалося локалізувати пожежу, наразі продовжується гасіння осередків тління.

Поділитись: