Погрози журналістам і допити — ненормальна практика: Юрчишин звернувся до парламенту Польщі через затримання Ткача

Очільник Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин офіційно звернувся до профільних комісій польського Сейму та Сенату через затримання українського журналіста Михайла Ткача й оператора Ярослава Бондаренка, яке сталося в Польщі 27 лютого.
Про це свідчить заява Юрчишина.
Він наголошує, що медійників затримали безпідставно, обшукали авто, вилучили карти пам’яті й телефони, погрожували, допитували та не давали можливості зв’язатися з близькими.
«Це не тільки перешкоджання журналістській діяльності, а й порушення прав людини. Ми чекали на реакцію від польської сторони, але її немає», — заявив Юрчишин.
Тож Комітет вирішив надіслати лист, аби дізнатися офіційну причину таких дій поліціянтів. Юрчишин вважає, що в Польщі мають узяти це питання на парламентський контроль. Він також переконаний: «Погрози журналістам і допити — це ненормальна практика для європейської держави, що підтримує свободу слова».
«Ми вдячні нашим польським партнерам за постійну підтримку у війні, але це не дає поліціянтам права перешкоджати діяльності українських журналістів. Ми будемо відстоювати права наших медійників, у якому би місці їх не порушували. Чекаю на офіційну реакцію польських колег», — підсумував Юрчишин.
Що передувало?
У Польщі 27 лютого затримали українського журналіста Михайла Ткача. За його словами, це сталося біля кордону Польщі з Білоруссю, коли він та його оператор знімали матеріал про транзит продукції між Польщею та росією і Білоруссю.
Як каже сам Ткач, вони хотіли перевірити, що в росію потрапляє сільськогосподарська продукція через Польщу та Білорусь, і розповісти про це польському суспільству, «якщо воно не знає».
Українці показали поліціянтам документи й журналістські посвідчення, але ті почали їх обшукувати й хапати камери. Коли їх згодом привезли в комендатуру, то відібрали телефони й документи, а також карти пам’яті з камер.
Звільнити журналістів вдалося тільки після втручання посольства України в Польщі, розповіла головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва.
Посол України в Польщі Василь Зварич у коментарі hromadske підтвердив, що українське дипломатичне представництво зверталося до поліції через інцидент. Як розповів Зварич, поліція пояснила, що отримала інформацію про «підозрілих» людей, які здійснювали фото- і відеознімання в районі залізничної колії.
- Поділитися: