Перший поїзд сполученням «Київ — Рига», який має з’єднати столиці України, Білорусі, Литви та Латвії, стартує 28 вересня 2018 року.

Перший поїзд сполученням «Київ — Рига», який має з’єднати столиці України, Білорусі, Литви та Латвії, стартує 28 вересня 2018 року.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає прес-служба Мінінфраструктури.

«Минулорічний порядок денний, який був погоджений у Литві, дав результат цього року. Ми маємо потяг чотирьох столиць (Рига — Вільнюс — Мінськ — Київ), який стартує 28 вересня з Києва. Ми будемо мати пряме авіаційне сполучення між Вільнюсом і Львовом та низку інших перспективних проектів», — повідомив Омелян.

За словами Омеляна, поштовхом для запуску нового міжнародного залізничного сполучення стала угода про асоціацію між Україною та ЄС.

Раніше в Укрзалізниці повідомляли, що поїзд з Мукачева до Будапешта стартує наприкінці серпня 2018 року.

Також в Укрзалізниці повідомили, що кількість подорожуючих поїздом до ЄС у 2018 році збільшилась вдвічі.

Нагадаємо, що раніше в Укрзалізниці анонсували будівництво євроколії з Мукачева до Будапешта до кінця літа 2018 року. Там також повідомили про початок прямого залізничного сполучення з Чехією, Словаччиною та іншими країнами ЄС.

Також представники французької компанії Alstom повідомляли, що можуть надати Укрзалізниці свій локомотив для тестування.

Нагадаємо, 23 лютого Укрзалізниця та американська корпорація General Electric підписали мільярдний контракт. Рамкова угода передбачає модернізацію локомотивів та будівництво нових. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі — 10%, пізніше — 40%.

Наприкінці 2018 року та впродовж першого кварталу 2019 року планується постачання 30 вантажних дизельних локомотивів GE TE33AC з рівнем локалізації 10 %. Їх виробництво стартує на початку 2018 року в США, і перші поставки заплановані вже цієї осені. Загалом за 15 років УЗ планує закупити до 225 нових тепловозів та модернізувати до 75 існуючих.

Також в ЄБРР оголосили, що можуть надати додатковий кредит Укрзалізниці на купівлю вагонів.

Українські заводи отримають близько $400 млн прямих інвестицій від вартості угоди з General Electric.

Поділитись: