Міжнародна федерація легкої атлетики (IAAF) продовжила дискваліфікацію російських спортсменів, запроваджену через допінговий скандал.

Про це повідомляє прес-служба IAAF.

Таке рішення ухвалили на засіданні Ради IAAF у Монако. Зазначається, що російська сторона продемонструвала прогрес у виконанні вимог федерації, але цього недостатньо для скасування дискваліфікації. Зокрема від росіян очікують компенсації витрат на розгляд їхньої справи (3,2 мільйона доларів) та передачу даних Московської антидопінгової лабораторії.

Таким чином, російські спортсмени можуть пропустити чемпіонат світу з легкої атлетики, який пройде з 28 вересня по 6 жовтня. Водночас спортсмени з РФ, не пов’язані з допінговим скандалом, можуть взяти участь у турнірі під нейтральним прапором.

З міжнародних змагань російських легкоатлетів дискваліфікували у листопаді 2015 року через допінговий скандал, причетною до якого визнали зокрема й владу РФ.

Нинішнє продовження дискваліфікації вже 11-те. У серпні 2018 року на чемпіонаті Європи в Берліні під нейтральним прапором виступали понад 70 російських спортсменів. 

Взимку 2019 року суд Швейцарії визнав 12 легкоатлетів РФ винними у порушенні антидопінгових правил.

Нагадаємо, 5 грудня 2017 російську збірну відсторонили від участі в Олімпійських іграх 2018 року в Південній Кореї через допінг-скандал. Повідомлялось, що близько 300 російських спортсменів підозрюють у вживанні допінгу.

Поділитись: