Німецька поліція наклала арешт на активи російських громадян, вартість яких становить близько 40 мільйонів євро, та мільйони євро готівки у схемі відмивання грошей.

Зазначається, що справа, у якій наклали арешт на російське майно у Німеччини, стала однією з найбільших у Європі схем з відмивання грошей. Так, в межах цієї схеми, яку прозвали «Російська пральня», відмили близько 22 мільярдів доларів.

Схема працювала за посередництва рахунків у латвійських та молдовських банках, через які російські громадяни купували дорогу нерухомість та інші активи у Німеччині, зокрема у містах Нюрнберг, Регенсбург та Мюльдорф-на-Інні.

Окрім арештованої нерухомості, німецька поліція наклала арешт на майже 7 мільйонів євро на рахунках у німецьких банках.

Наразі розслідування все ще триває, тому поліціє не розголошує ніяких деталей щодо осіб, які займалися відмивання грошей.

Відмивання грошей — це термін, який означає надання незаконно отриманим та незадекларованим доходам законної форми, щоб мати можливість ці кошти використовувати офіційно.

Окрім цього, у Європі наразі розслідують інший скандал з відмиванням грошей російських олігархів, до якого причетний один з найбільших банків Данії Danske Bank.

Нагадаємо, що Danske Bank підозрюють у тому, що через його дочірнє відділення в Естонії відмивали кошти представники Росії, України, Азербайджану та інших пост-радянських країн.

На початку розслідування проти банку, його запідозрили у відмиванні близько 13 мільярдів доларів. Після цього сума зросла до близько 28 мільярдів євро.

Водночас, у самому Danske Bank провели внутрішнє розслідування та виявили, що більша частина з операцій нерезидентів, які проводило естонське відділення Danske Bank, була підозрілою. Мова йде про щонайменше 200 мільярдів євро операцій, які проводились у банку протягом 2007-2015 років.

Поділитись: