Працівники патрульної поліції перекрили дорогу, яка веде на КПВВ «Майорське», на якому сьогодні об 11:00 має початись обмін ув'язнених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР».

Про це повідомляє кореспондент hromadske.

Автівка поліції стоїть за селом Одрадівка. Поліцейські зупиняють всі цивільні машини та повідомляють водіям, що далі проїзд заборонено, поки не закінчиться обмін.

Пост виставили приблизно за півтори-дві години до запланованого початку обміну. до цього проїзд до КПВВ був вільним, хоча сам пункт пропуску сьогодні не працює.

Поліція перекрила дорогу перед КПВВ «Майорське», де відбудеться обмін
Фото:

Іван Бухтіяров/hromaske

Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року.

Згодом стало відомо, українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебували під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишалися під цілодобовим домашнім арештом.

Родини Героїв Небесної сотні зверталисясь до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

24 грудня ознайомлений з питаннями обміну адвокат Валентин Рибін заявив, що Україна викреслює ексберкутівців зі списків на обмін і тим самим ставить увесь обмін під загрозу зриву.

Однак 28 грудня Київський апеляційний суд відпустив усіх п'ятьох ексберкутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, під особисте зобов'язання.

Того ж дня Зеленський заявив, що обмін запланований на 29 грудня, однак остаточні списки, за його словами, на той час були не узгоджені.

Поділитись: