Питання обміну полоненими – це глобально питання не тристоронньої контактної групи у Мінську.

Про це заявила Марія Золкіна — політологиня, аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва — в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«По суті, мінська ТКГ – це тактичний оперативний рівень, який має забезпечувати співіснування українських територій (підконтрольних уряду – ред.) з тимчасово окупованими. Це технічні питання, наприклад, ремонтні роботи, відкриття пунктів пропуску і фіксація порушень режимів тиші. Питання військовополонених, звичайно, обговорюється, але рішення ухвалюють не в ТКГ».

Вона додала, що нинішній мінський формат потрібно змінювати, інакше «ми не матимемо навіть натяку на прогрес» попри зміну облич. Хоча й зауважила, що рівень несприйняття Зеленського у Росії однозначно менший, ніж рівень антипатії Порошенка.

5 червня у Мінську домовились розробити новий механізм припинення вогню на Донбасі.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до переговорів з Росією і виконання Мінських угод.

Нагадаємо, Зеленський призначив Кучму знову представляти Україну на переговорах ТКГ у Мінську.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

У засіданнях Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі участь беруть Україна, Росія та ОБСЄ, яка займає нейтральну позицію. Метою ТКГ є мирне врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. Учасники групи регулярно зустрічаються у Мінську.

Поділитись: