УКРАЇНА

МВС спростувало зняття охорони з Шевченківського суду Києва

19 лютого, 2018 20:49
УКРАЇНА/МВС спростувало зняття охорони з Шевченківського суду Києва
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві внутрішніх справ спростували зняття охорони з суду та заявили, що Національна поліція та Нацгвардія продовжать охороняти суди та інші органи судової системи.

У Міністерстві внутрішніх справ спростували зняття охорони з Шевченківського суду Києва та заявили, що Національна поліція та Нацгвардія продовжать охороняти суди та інші органи судової системи.

Про це йдеться у заяві МВС.

«Інформація … щодо начебто зняття охорони підрозділами Національної гвардії України з приміщення Шевченківського районного суду у м. Києві, не відповідає дійсності», — наголосили у відомстві.

Водночас у МВС закликали Вищу раду правосуддя та Державну судову адміністрацію якомога швидше створити спеціальну незалежну службу охорони судів.

Крім того у міністерстві відповіли на заяву Вищої ради правосуддя про те, що Аваков тиснув на суд.

«Вища рада правосуддя абсолютно безпідставно заявила про тиск на судову гілку влади, замість того, щоб не допускати неправомірних процесуальних рішень, які, фактично, схвалили збройний напад на поліцейського», — йдеться у повідомленні.

19 лютого до Вищої ради правосуддя надійшла скарга, що Національна гвардія зняла охорону з Шевченківського райсуду Києва.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав Кабмін скасувати охорону судів поліцією і Національною гвардією. Речник МВС Артем Шевченко додав, що створення спеціальної служби судової охорони «неприпустимо затягнулося».

Вища рада правосуддя заявила про тиск на судову владу з боку глави МВС Арсена Авакова, який вимагав обрати «справедливе рішення» у справі екс-бійця батальйону «Донбас».

Нагадаємо, що 15 лютого поблизу будівлі Солом'янського суду Києва, де обрали запобіжний захід очільнику Одеси Геннадію Труханову сталися сутички між представниками поліції та Національного корпусу. Пролунало кілька пострілів. Один правоохоронець зазнав вогнепального поранення в ногу. Стрільця затримали.

17 лютого суд відпустив на поруки депутатів добровольця батальйону «Донбас» з позивним «Брест» Олександра Федорченка, який 15 лютого стріляв біля Солом’янського райсуду Києва.

Пов`язані новини