Відсьогодні, 8 жовтня, в Україні патрульна поліція починає використовувати нові пристрої для вимірювання швидкості TruCam.

Відсьогодні, 8 жовтня, в Україні патрульна поліція починає використовувати нові пристрої для вимірювання швидкості TruCam.

Про це повідомляє прес-служба Патрульної поліції України.

Американський пристрій TruCam має лазерне наведення, що дозволяє вимірювати швидкість на відстані до 1200 метрів. Він працює до 15 годин без підзарядки. TruCam має карту пам’яті на 16 тисяч відеороликів чи 40 тисяч фото. Робить до 3 фото в секунду.

Перший тиждень поліцейські використовуватимуть TruCam в пілотному режимі лише для профілактики, аби водії звикли до нововведень.

За словами Першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького поліція запускає цю прилади в превентивному режимі — для того, щоб запобігти аваріям.

«Наша задача — це заохотити і спонукати водіїв знизити швидкість, особливо в тих місцях, де є підвищений рівень ДТП».

У поліції наголосили, що пристрої містять спеціальний алгоритм шифрування для запобігання корупції, який унеможливлює втручання в роботу системи та коригування даних.

Поки нові пристрої запроваджують у 13 областях України на окремо визначених дорогах міжнародного значення та в тих місцях, де найчастіше трапляються ДТП.


Фото: Патрульна поліція

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Світлофори не винні: чи потрібен жовтий

За даними платформи для роботи з відкритими даними Opendatabot, більшість ДТП в Україні стаються через перевищення швидкості.

У липні Верховна Рада підтримала за основу законопроект, який пропонує запровадити покарання у вигляді позбавлення волі на 8-10 років у випадку, якщо водій у нетверезому стані спричинив смертельну ДТП.

У листопаді 2017 року МВС України пропонувало посилити кримінальну відповідальність для водіїв транспортних засобів, які скоїли ДТП у нетверезому стані, внаслідок чого були травмовані або загинули люди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Смертельні дороги: як боротися з ДТП в Україні

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile