Київська поліція закликає учасників акції у наметовому містечку під будівлею Верховної Ради звільнити проїжджу частину вулиці Грушевського.

Київська поліція закликає учасників акції у наметовому містечку під будівлею Верховної Ради звільнити проїжджу частину вулиці Грушевського.

Такі оголошення лунають через гучномовець біля парламенту, і це також підтверджує глава київської поліції Андрій Крищенко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми не просимо – ми вимагаємо звільнити вулицю Грушевського. Сподіваємось, що нам вдасться переконати добровільно звільнити вулицю для вільного проїзду, для зручності жителів Києва, і перейти в Маріїнський парк. Ми проводимо переговори», – сказав він.

Наразі ситуація поблизу наметового містечка спокійна, людей небагато.

Під стінами Верховної Ради 17 жовтня розпочалась масова акція. Протестувальники висували три основних вимоги: нові правила виборів в Раду, які включають в себе пропорційну систему з відкритими списками, скасування депутатської недоторканностістворення антикорупційного суду.

Про головні події акції протесту зранку й до вечора 17 жовтня читайте в онлайн-публікації: Протести у центрі Києва: сутички з поліцією і наметове містечко під Радою. 

Увечері 17 жовтня, близько 22:00, під будівлею Ради знову сталися сутички між протестувальниками та правоохоронцями. Згодом ситуація заспокоїлась. Глава Нацполіції Сергій Князєв підтвердив, що правоохоронці не планують зносити намети протестувальників.

18 жовтня під парламентом продовжилася акція протесту. Близько 17:20 сталися сутички біля наметового містечка під Радою і поліція застосувала газ. Були затримані близько 11 осіб, згодом їх відпустили.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ФОТОРЕПОРТАЖ: Протести в урядовому кварталі тривають.

19 жовтня під Радою продовжилася акція. Мітингувальники очікували, що парламент виконає їхні вимоги. У підсумку депутати ухвалили відправлення на розгляд Конституційного суду двох законопроектів щодо скасування депутатської недоторканності, але відхилили три законопроекти про зміну системи виборів.

Після цього організатори акції зробили спільну заяву, у якій йшлось про те, що рух Саакашвілі та депутати «Сапопомочі» Семенченко і Єгор Соболєв та їхні соратники залишаться в наметовому містечку, а решта учасників «продовжать протест іншими методами».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: