Світ

Політв’язень Куку схуд на 9 кг за час голодування — адвокат

11 липня, 2018 14:37
Світ/Політв’язень Куку схуд на 9 кг за час голодування — адвокат
Зберегти
Вигляд
Адвокат Едем Семедляєв розповів про стан здоров’я та умови утримання в російському СІЗО кримського політв’язня Еміра-Усеїна Куку.

Адвокат Едем Семедляєв розповів про стан здоров’я та умови утримання в російському СІЗО кримського політв’язня Еміра-Усеїна Куку.

Про це повідомляє правозахисна група «Кримська солідарність».

«Емір-Усеїн продовжує голодувати зі свого дня народження, з 26 червня 2018 року. За ці 16 днів схуд на 9 кг. У середньому втрачає 600 грамів на день», — розповів Семедляєв.

За його словами, Куку знаходиться в СІЗО-4 у Ростові-на-Дону в одиночній камері під постійним відеоспостереженням.

«Незважаючи на оголошене ним голодовуння, кожного дня йому приносять їжу і щодня зважують», — додав адвокат.

10 липня адвокат розповів, що йому відмовили в зустрічі з Куку, бо того вивезли з СІЗО у невідомому напрямку. У Росії заявили, що Куку возили на медобстеження.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини повідомила, що у кримського політв’язня Куку значно погіршилось здоров’я.

Емір-Усеїн Куку оголосив голодування у свій 42-й день народження — 26 червня. 

Еміра-Усеїна Куку затримали 11 лютого 2016 року під час масових обшуків і затримань в анексованому Криму. У липні 2016 року його помістили в спецблок СІЗО як «небезпечного підсудного».

Згодом Куку звинуватили в підготовці до «насильницького захоплення влади».

У грудні 2017 року кримчанина етапували з Криму в Ростов-на-Дону.

Нагадаємо, що у російських та підконтрольних Кремлю кримських тюрмах голодують загалом п'ятеро політв'язнів — це Володимир Балух, Олег Сенцов, Олександр Шумков, Станіслав Клих та Емір-Усеїн Куку.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Пов`язані новини