Українці-політв’язні Кремля, полонені на окупованих територіях та їхні родини не можуть отримати виділені з бюджету 88 млн гривень на правову допомогу.

Українці-політв’язні Кремля, полонені на окупованих територіях та їхні родини не можуть отримати виділені з бюджету 88 млн гривень на правову допомогу.

Про це повідомила Олександра Дворецька, голова правління благодійного фонду Восток-SOS.

«Наприкінці минулого року було озвучено, що державою закладено 96 млн грн на правову допомогу політв’язням, полоненим та їх родинам. Приблизно 7 млн було виплачено тим людям, які звільнилися в грудні 2017-січні 2018 року. Вони отримали по 100 тисяч гривень. Що стосується залишку, а це 87-88 млн грн, то вони так і не були виплачені», — розповіла Дворецька.

За її словами кошти має розподілити міжвідомча комісія, але всередині комісії стався конфлікт інтересів.

«До комісії мають увійти представники МінТОТу, Мінфіну, МВС, Мін’юсту, Мінсоцполітики та СБУ за згодою. Виник конфлікт з представником Мінфіну, оскільки Мінфін не може і брати участь в використанні цих коштів і здійснювати контроль за ефективним використанням», — сказала Дворецька.

Також за її словами, Мінфін наразі підготував постанову для виключення свого представника з комісії і її повинен затвердити Уряд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бюрократичний полон: чи отримають виплати від держави «політв'язні Кремля» у 2018 році?

17 серпня заступник міністра МінТОТ Георгій Тука заявив, що уряд підтримав створення комісії, яка виділятиме по 100 тис грн родинам політв’язнів.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

16 серпня 22 засуджених в Україні громадянина РФ звернулися до Путіна з проханням обміняти їх на українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 22 «друга» Путіна: кого може помилувати Порошенко заради звільнення Сенцова

Перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що президент України Петро Порошенко готовий помилувати засуджених в Україні росіян для звільнення українських політв’язнів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Поділитись: