УКРАЇНА

Вже 22 громадянина РФ звернулися до Путіна з проханням обміняти їх на українців — Денісова

16 серпня, 2018 22:10
УКРАЇНА/Вже 22 громадянина РФ звернулися до Путіна з проханням обміняти їх на українців — Денісова
Зберегти
Вигляд
Кількість ув’язнених в Україні громадян Росії, які попросили президента РФ Володимира Путіна обміняти їх на українських політв’язнів, збільшилася до 22.

Кількість ув’язнених в Україні громадян Росії, які попросили президента РФ Володимира Путіна обміняти їх на українських політв’язнів, збільшилася до 22.

Про це повідомила прес-служба уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

За словами омбудсмена, увечері 16 серпня вона отримала ще 7 звернень.

Омбудсмен зазначила, що росіяни написали звернення на ім’я Путіна під час її моніторингових візитів до місць позбавлення воли. Наразі заяви з проханням обміняти їх на українських політв’язнів написали 22 громадянина РФ.

«Всі ці 22 заяви Міністерство закордонних справ України дипломатичною поштою доправить до Адміністрації Президента Російської Федерації.

Уповноважений Людмила Денісова наголосила, що Україна вже давно ініціювала обмін та подала до РФ відповідні списки. Досі немає відповіді від Представника РФ в Трьохсторонній контактній групі Бориса Гризлова і Уповноваженої РФ з прав людини Тетяни Москалькової, яким ще 5 липня було направлено листи щодо можливого обміну», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що президент України Петро Порошенко готовий помилувати засуджених в Україні росіян для звільнення українських політв’язнів.

Напередодні Геращенко повідомляла, що російська влада відмовляється обговорювати звільнення українських політв’язнів, зокрема в Тристоронній контактній групі в Мінську.

15 серпня російський військовослужбовець Віктор Агєєв, якого в Україні засудили до 10 років позбавлення волі, звернувся до президента РФ з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів. 

14 серпня два громадяни Росії, які утримуються в Лук’янівському СІЗО Києва, написали заяву до президента Володимира Путіна з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів.

Геращенко вважає, що міжнародна спільнота недостатньо жорстко реагує на дії Росії стосовно українських політв’язнів.

25 липня Росія у Тристоронній контактній групі в Мінську вкотре не відреагувала на пропозицію України обміняти 36 росіян на українських політв’язнів.

Раніше Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці. У списку, кого Україна очікує обміняти, є режисер Олег Сенцов.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини