ENRU

Політв'язня Клиха утримують у лікарні в Магнітогорську — адвокат

Українського політв’язня Станіслава Клиха утримують у лікарні у російському Магнітогорську.

Про це повідомив адвокат Ілля Новіков.

«За останньою інформацією Станіслав Клих у лікарні в Магнітогорську, а не в Челябінську, як повідомлялося минулого тижня. У зв'язку з чим його туди перевели і який у нього діагноз рідним офіційно не повідомляють», — написав Новіков.

Він також додав, що шанси на обмін для відбування покарання іншого українського в'язня Кремля Валентина Виговського малі.

«Він перший зі списку українських політв'язнів в РФ, за якими Україна виконала всі необхідні процедури для передачі його Росією в рамках виконання вироку. Суд в Києві був у лютому, всі документи тоді ж пішли в Москву. У російському Мін'юсті ці матеріали просто поклали під сукно, навіть не проводили за ними слухання. Неформально мені сказали, що є установка не віддавати українців, оскільки Україна не віддає російських (це неправда, насправді віддає)», — написав адвокат.

Илья Новиков

 Виговського заарештували та засудили до 11 років за шпигунство в авіаційній сфері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я двічі прощався з життям» — в’язень Кремля Виговський

Раніше український омбудсмен попросила російську колегу повідомити, де утримується Клих.

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram