Український політв’язень Станіслав Клих, засуджений у Росії до 20 років тюрми, перебуває в обласній тюремній психлікарні Магнітогорська, де йому роблять «якісь щеплення».

Український політв’язень Станіслав Клих, засуджений у Росії до 20 років тюрми, перебуває в обласній тюремній психлікарні Магнітогорська, де йому роблять «якісь щеплення».

Про це дізналася юрист Уральської правозахисної групи Катерина Бур’ян, повідомляє правозахисниця Тетяна Щур у Facebook.

Про місцеперебування Клиха Бур’ян розповів адвокат Роман Качанов, який 26 червня бачився з політв’язнем.

Бур’ян зазначила, що наразі Клих почуває себе краще, ніж під час візиту Качанова, проте юристці здається, що український політв’язень приймає заспокійливі препарати.

«Та й сам Станіслав сказав, що йому роблять «якісь щеплення», — йдеться у повідомленні.

Також Клих поскаржився, що прогулянки дозволяють рідко, а листи від матері швидко відбирають, тому він ледь встигає їх прочитати. Крім того, він просить перевести його в іншу камеру, бо нинішня надто тісна.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що українського режисера, політв'язня Олега Сенцова годують «якоюсь сумішшю» у російській колонії.

29 червня стало відомо, що Клиха знову перевели у психлікарню.

У вересні минулого року Клиха уже переводили до психіатричної лікарні у Магнітоговську. Згодом українця Клиха повернули з психлікарні до колонії.

У лютому повідомлялось, що у Росії до політв'язня Клиха допустили адвоката-правозахисника.

У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська. 

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: