УКРАЇНА

Політв’язня Сенцова з 8 червня годують «якоюсь сумішшю» — Денісова

2 липня, 2018 15:22
УКРАЇНА/Політв’язня Сенцова з 8 червня годують «якоюсь сумішшю» — Денісова
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що має підтвердження інформації про годування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова «якоюсь сумішшю» у російській колонії.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що має підтвердження інформації про годування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова «якоюсь сумішшю» у російській колонії.

Про це омбудсмен повідомила під час зустрічі з послами країн — членів Євросоюзу в Києві.

Денісова розповіла, що про годування Сенцова йдеться в листі керівництва ради при президенті Росії з розвитку громадянського суспільства та прав людини.

«З 8 червня Олега Сенцова годують якоюсь сумішшю. Ми не знаємо складу цієї суміші, що там саме, які там складові», — наголосила вона.

Омбудсмен додала, що під час самітів Україна-ЄС та Україна-НАТО буде розглядатися невиконання Росією Мінських угод.

«І тому я закликаю підтримати Україну і президента України щодо пріоритетності безпекових та гуманітарних питань. Ми просимо вас звернутися до (президента РФ Володимира — ред.) Путіна з закликом звільнити всіх політв’язнів, всіх заручників», — заявила Денісова.

Зазначимо, що адвокат Дмитро Дінзе заявив, що Сенцова не годують примусово

29 червня адвокат Дінзе повідомив, що Олег Сенцов перебуває у медсанчастині, а його стан стабільний.

Також Дінзе повідомляв, що до Росії надійшло два прохання про помилування Олега Сенцова.

Нагадаємо, 15 червня українську омбудсмена Людмилу Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

27 червня уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що не буде просити президента Володимира Путіна про помилування українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Російський омбудсмен також заявила, що, на її думку, здоров'ю  Сенцова нічого не загрожує.

Адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити  політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство  Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони про те, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти в колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини